Lezing synagoge: verstandig geloven

Samen
Datum: zondag 17 februari 2019 15:00 - 17:00

Locatie: Synagoge Zuidlaren

Zondagmiddag 17 februari 2019, 15.00 uur
Inleiding door Professor Wout van Bekkum,
hoogleraar Midden-Oosten Studies aan de Rijksuniversiteit Groningen.

Titel inleiding: VERSTANDIG GELOVEN: MAIMONIDES EN ZIJN BOEK DE GIDS VOOR DWALENDEN

Maimonides of Mozes ben Maimon was de belangrijkste Joodse denker in de Middeleeuwen. Hij werd in 1135 geboren in Cordoba en stierf in 1204 in Cairo. Maimonides was arts, rabbijn en filosoof onder sterke invloed van Griekse en Arabische denkers. Zijn belangrijkste werk was de Gids voor Dwalenden, een boek waarin de problemen voor eigentijdse Joden worden weergegeven met het doel om de weg naar en in het Jodendom te behouden. Niemand beter dan hij kon het Jodendom presenteren als een traditie die zijn geldigheid nooit verliest. Denken en geloven kunnen samengaan en dat wilde Maimonides bewijzen. Ook al was er kritiek tijdens en na zijn leven, de Joodse traditie heeft de Gids omarmd als een echte gids voor het moderne, Joodse bestaan. Grote denkers zoals Spinoza en Mendelssohn reageerden op Maimonides. Wout van Bekkum zal in de komende jaren de Gids voor het eerst in zijn geheel vanuit het origineel in modern Nederlands vertalen. Op deze middag biedt hij zeer toegankelijke voorbeelden uit leven en werk van Maimonides.

Aantal plaatsen is beperkt, graag reserveren;
Email: info@synagogezuidlaren.nl; tel: 06 5468 8177

 

E-mail
info@synagogezuidlaren.nl

 

Alle datums


  • zondag 17 februari 2019 15:00 - 17:00