Skip to main content

‘Ga met God’ meest geliefde protestantse kerklied

liedboek logo pkn anloo zuidlarenDe liederen ‘Ga met God’, ‘Abba, Vader’ en ‘Ik zal er zijn’ zijn de drie meest geliefde liederen binnen de Protestantse Kerk in Nederland, zo blijkt uit het recent uitgevoerde liederenonderzoek van de Protestantse Kerk.

Welke liederen worden het liefst gezongen en beluisterd binnen de Protestantse Kerk in Nederland? Die vraag stond centraal in het liederenonderzoek van de Protestantse Kerk, waarin ook werd gevraagd naar liedbundels, muzikale begeleiding en de rol van muziek in de eredienst. Ruim drieduizend leden deden aan het onderzoek mee. Komende zaterdag zijn in een extra lange uitzending van tv-programma Petrus in het land de tien meest geliefde liederen te horen (12 februari, 17.10 uur, KRO-NCRV, NPO2).

Een diverse lijst
De twintig meest geliefde liederen zijn afkomstig uit verschillende zangbundels, van het Liedboek 2013 tot de Psalmberijming 1773 en Opwekking. Ze geven zo een mooie dwarsdoorsnede van de breedte van de Protestantse Kerk. Het lied ‘Ga met God’ werd door maar liefst één op de twintig deelnemers als favoriete lied aangemerkt.

De top 20 liederen ziet er als volgt uit:
Ga met God en Hij zal met je zijn
Abba, Vader, U alleen
Ik zal er zijn (Hoe wonderlijk mooi)
’k Stel mijn vertrouwen
De steppe zal bloeien
Aan U behoort, o Heer der heren
De zon komt op, maakt de morgen wakker (Tienduizend redenen)
Licht dat ons aanstoot in de morgen
Wat de toekomst brengen moge
U zij de glorie, opgestane Heer
t Hijgend hert, der jacht ontkomen
Zolang wij ademhalen
De Heer heeft mij gezien en onverwacht
Geest van hierboven, leer ons geloven
Lichtstad met uw paarlen poorten
Longing for light, we wait in darkness (Christ be our light)
Als alles duister is
Groot is uw trouw o Heer
Jezus Overwinnaar / Waar U verschijnt, wordt alles nieuw
''Op waakt op!'' zo klinkt het luide