Filmavond: 'luther'

de Meent
Datum: vrijdag 24 november 2017 18:00 - 22:00

Locatie: het Station

luther film pkn anloo zuidlarenOnder regie van Eric Till is in 2003 een film over het leven van Luther uitgebracht. Begonnen als monnik, liep Luther steeds meer tegen kerkelijke vragen aan. Met name de rol van de aflatenhandel was hem een doorn in het oog. Toen hij daarover zijn beroemde 95 stellingen aan de kerkdeur van Wittenberg spijkerde, bleek dat de lont in het kruitvat te zijn. De onvrede met de kerk leefde veel breder en Luther vond veel herkenning. Het conflict met de kerk verscherpte en zou uiteindelijk tot de protestantse kerken leiden. In de Luthermaand een mooie film om eens te belijken. 

Datum: 24 november
Aanvangstijd: 18.00 uur met een gezamenlijke maaltijd
Locatie: de Meent
Begeleiding: ds. Wouter Slob

 

E-mail
whslob@pknanloozuidlaren.nl

 

Alle datums


  • vrijdag 24 november 2017 18:00 - 22:00

© 2018 PKN Anloo - Zuidlaren | Alle rechten voorbehouden.